STYL UNIWERSYTECKI – PRAKTYCZNE I ELEGANCKIE...
Matura, kolokwium, ważny egzamin na uczelni – wymagają stylizacji, która doda pewności siebie i podkreśli konserwatywny charakter okoliczności. Ubiór jest obok wiedzy, jednym z ważniejszych elementów, decydujących o tym, jak osoba zadająca postrzegana jest przez egzaminatora. Poszczególne elementy garderoby wybierane na tę okoliczność powinny być skromne, eleganckie i dobrze dobrane do sylwetki. Całość powinna prezentować się stylowo, klasyczne i schludnie. Szansa na stworzenie dobrego pierwszego wrażenia jest tylko jedna – warto wykorzystać ją i odpowiednio wcześniej zaplanować swój outfit na ważny dzień egzaminu.
Uniwersytecki dress code
Stylizacja na egzamin powinna być utrzymana w klimacie klasycznej elegancji. W dress code wpisują się fasony, o prostym kroju, w stonowanych kolorach, pozbawione ekstrawagancji. Koszula, spodnie, spódnica lub sukienka wybrana na ten ważny dzień musi być również odpowiednio wygodna – stres egzaminacyjny może bowiem spotęgować dyskomfort odczuwany, w związku z niewłaściwie dopasowaną garderobą. Konserwatywna i jednocześnie modna stylizacja, która wpisuje się w aktualne trendy, z pewnością zostanie dobrze odebrana przez osoby egzaminujące.
Dla kobiety
1. Sukienka.
Element garderoby, który „robi” całą stylizację. Do sukienki wystarczy dobrać odpowiednie akcesoria, aby stworzyć stylowy look. Na egzamin sprawdzi się ta, o prostym kroju, w stonowanym kolorze – czarnym, granatowym, szarym lub beżowym. Stanowczo zaleca się unikać wzorów i wyrazistych printów, które mogą rozpraszać uwagę. Sukienka powinna być dobrze dobrana do rodzaju posiadanej sylwetki – modny w tym sezonie model trapezowy, który charakteryzuje się dobrze dopasowaną górą i luźniejszym dołem, swobodnie opływającym biodra – sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet o drobnej figurze, jak i tych posiadających bardziej obfite kształty. Optymalna długość sukienki to ta sięgająca kolan. Kreacja nie powinna również eksponować dekoltu i ramion – jeśli jednak fason pozbawiony jest rękawków, należy stylizację dopełnić żakietem lub kardiganem.
2. Bluzka.
Najlepsza na egzamin będzie bluzka o koszulowym kroju, z eleganckim kołnierzykiem. Ta, w kolorze białym będzie najbardziej uniwersalna i dopasuje się do większości stylizacji. Ciekawym akcentem mogą być delikatne zdobienia na rękawach, fantazyjne mankiety lub niebanalne kołnierzyki. W tym przypadku można pozwolić sobie na pewną dowolność – oczywiście w granicach rozsądku i oficjalnego dress code'u. Długość rękawów powinna być uzależniona od pory roku. Warto wybrać koszulę z dobrych jakościowo tkanin, spod których nie będzie prześwitywała bielizna – niewybaczalnym błędem jest bowiem kolorowy biustonosz widoczny spod białej koszuli. Pod spód białej bluzki należy włożyć stanik w kolorze neutralnym – białym lub beżowym.
Zobacz tutaj: https://www.tatuum.com/pl/koszule/30392-alice-1.html?search_query=koszula+z+kolnie&results=122
3. Spódnica.
Spódnica o prostym kroju, w jednolitym kolorze to podstawa w garderobie każdej studentki. Świetnie komponuje się z eleganckimi koszulami, dzianinowymi sweterkami i klasycznymi marynarkami. Fason należy dopasować do sylwetki – jeśli istotne jest zatuszowanie szerokich bioder, należy wybrać spódnicę rozkloszowaną o kroju trapezowym, w sytuacji, gdy to odstający brzuszek jest problemem i brak wyraźnego wcięcia w talii, bardziej odpowiednia będzie stylowa spódnica ołówkowa. Zalecana długość to ta do kolan lub za kolano – należy również zwrócić baczną uwagę, czy spódnica nie podwija się podczas siadania. Może to bowiem powodować dodatkowy dyskomfort.
Zobacz tutaj: https://www.tatuum.com/pl/spodnice/51342-prawia-4.html#/rozmiar-34/kolor-szary
4. Spodnie.
Eleganckie, wizytowe spodnie z materiału, z nogawką w kant to doskonała alternatywa dla spódnicy. Są wygodne, praktyczne i bardzo stylowe. Na egzamin sprawdzą się te w ciemnym, jednolitym kolorze, które można z łatwością dopasować do marynarki lub sweterka. Do spodni można dobrać pasujący pasek – z niewielką klamerką pasującą do stylizacji. Długość spodni powinna być dobrze dopasowana do wzrostu – zbyt długie nogawki będą nieestetycznie marszczyły się na bucie, natomiast te o długości do kostki nadadzą sylwetce odpowiednich proporcji i będą prezentowały się nienagannie.
Zobacz tutaj: https://www.tatuum.com/pl/spodnie/51295-julimi.html#/rozmiar-34/kolor-czarny
5. Marynarka.
Żakiet lub marynarka to te elementy stylizacji, które dodają powagi i podkreślają konserwatywny charakter outfitu. Dobrym pomysłem jest kolorystyczne dopasowanie żakietu do spódnicy lub spodni – można wówczas stworzyć bardzo stylowy look. Krój marynarki powinien być odpowiednio dopasowany do sylwetki – model jednorzędowy nada smukłości figurze i optycznie wyszczupli tułów.
6. Buty.
Obuwie na egzamin powinno być przede wszystkim czyste i wypastowane. Klasyczne czółenka na średnim lub niskim obcasie będą najbardziej wygodne i komfortowe. Podczas stresującego dnia, należy pamiętać, przede wszystkim o aspektach praktycznych – zbyt wysokie szpilki będą rozpraszały uwagę. W sezonie jesienno-zimowym dopuszczalne są kozaki – konieczne te, z naturalnej lub ekologicznej skóry, z wyższą cholewką, w stonowanym kolorze.
7. Dodatki.
Stylizację na egzamin dopełni torebka – klasyczna listonoszka lub stylowa aktówka, w której można schować najpotrzebniejsze rzeczy – przybory naukowe, chusteczki, długopisy, portfel i dowód tożsamości. Ważne, aby torba nie była zbyt duża i nie miała sportowego charakteru. Obowiązkowym elementem każdej stylizacji oficjalnej są również rajstopy – na egzamin odpowiednie będą transparentne, z półmatowej lycry, o grubości 20 DEN, w odcieniu pasującym do karnacji skóry.
Dla mężczyzny
1. Garnitur.
Stylowy garnitur jest doskonałą bazą stylizacji dla modnego mężczyzny. Wystarczy dobrać do niego białą koszulę, krawat i eleganckie buty, aby stworzyć outfit odpowiedni na egzamin lub inną oficjalną okazję. Zarówno marynarka, jak i spodnie, powinny być dobrze skrojone – warto wziąć pod uwagę wzrost, obwód pasa, szerokość klatki piersiowej i ramion. Rękawy marynarki nie mogą być za długie – mankiety koszuli powinny być widoczne. Stojąc, obowiązkowo należy zapinać guzik w marynarce – siadając, można go rozpiąć. Spodnie nie powinny marszczyć się na butach – dobre dopasowanie długości nogawki, to połowa sukcesu, udanej stylizacji.
2. Koszula.
Do garnituru – obowiązkowo ta, w kolorze białym. Jeśli zaś koszula występuje w duecie wyłącznie ze spodniami, można sobie pozwolić na pewną dowolność. Model w odcieniu błękitnym, miętowym lub delikatnie różowym – podkreśli znajomość najnowszych trendów. Wszystkie guziki na egzaminie powinny być zapięte, a koszula obowiązkowo wciągnięta w spodnie.
Zobacz tutaj: https://www.tatuum.com/pl/koszule/31255-charles-5-classic.html?search_query=charles&results=50
3. Spodnie.
Na egzamin sprawdzą się wszystkie modele spodni z materiału – eleganckie z nogawką w kant, luźniejsze chinosy lub stylowe cygaretki. Niedopuszczalne są wyłącznie jeansy, które mają zbyt casualowy charakter. Spodnie powinny być czyste, wyprasowane i kolorystycznie dobrane do koszuli, butów i skarpetek.
4. Marynarka.
Na egzamin ustny najlepszym rozwiązaniem będzie marynarka o eleganckim kroju i klasycznym charakterze. Na egzaminie pisemnym można pozwolić sobie na większą swobodę – marynarka o sportowym kroju, nie będzie krępowała ruchów i zapewni odpowiedni komfort.
5. Kamizelka.
Alternatywa dla marynarki – stylowa kamizelka, którą można nałożyć na koszulę i zestawić kolorystycznie ze spodniami. W aktualne trendy wpisują się dzianinowe kamizelki, z delikatnym printem, które zapewniają komfort termiczny i są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Dobrze dobrany rozmiar, nie będzie nadmiernie opinał torsu i idealnie ułoży się na ciele.
6. Dodatki.
Stylizację na egzamin uzupełnią eleganckie buty – czyste, wypastowane i zadbane. Najbardziej odpowiednie będą klasyczne półbuty, w kolorze granatowym, czarnym lub brązowym. Skarpetki powinny być kolorystycznie dobrane do butów i spodni – muszą być one wystarczająco długie tak, aby nie widać było gołej nogi podczas siadania.
Dodaj komentarz